fbpx

Niewegański burger 100% roślinny w Burger King

Dziś w oficjalnych mediach Burger King Polska pojawiła się informacja o pojawieniu się nowego Rebel Whooper ze 100% roślinnym składem. Wydawałoby się super informacja do wegan i wegetarian, ale… firma sama przyznaje, produkt nie jest nawet wegetariański! Będzie bowiem przesiąknięty wołowiną, by ,,zachować smak klasycznego Whoppera”.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, jedzenie

Firma reklamuje swojego nowego burgera ikoną z napisem ,,Powered by The Vegetarian Bucher”, oświadcza, że ma 0% mięsa i jest 100% roślinny. Zaznacza jednak, że nie jest ani wegański, ani nawet wegetariański, ponieważ jest smażony na tych samych grillach, co wołowina. Według nich chodzi o celowe przesiąknięcie mięsem burgera roślinnego, aby zachował pożądany, mięsny smak.

 

Dla wegan i wegetarian to jakby usmażyć frytki na smalcu, więc na pewno nie kupią nowego Rebel Whoppera. Burger King Polska wywołało więc sporą falę komentarzy w social media. Część potencjalnych klientów czuje się wprowadzanych w błąd, natomiast firma nie widzi w tym nic złego i  niezgodnego z opisem.

 

Na swoich social media firma odpisuje na komentarze m.in. tak:

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
Blog Ozonee
4 lat temu

Tłumaczą to jako rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć mięso – może jest to i jakiś pomysł, ale widziałem tego burgera na żywo – nie wygląda zachęcająco…

Wiesio
4 lat temu

typowa fuszera. pan Wiesio likes it!