fbpx

Koniec z plastikiem w wegańskich odżywkach!

Jedna z największych firm produkujących wegańskie odżywki ogłosiła całkowite zaprzestanie używania plastiku w swoich produktach. Dotyczy to zarówno opakowań, jak i miarek do suplementów. Motywem producenta jest dbałość o środowisko.🌍

 

👉,,Odpady tworzyw sztucznych to ogromny problem, za który wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność. Dlatego wprowadzamy 100% komposotowalne opakowania do wszystkich naszych produktów. Są one wykonane w całości z roślin, nie pozostawiają po sobie żadnych szkodliwych odpadów, dzięki czemu można je nawet używać jako przydomowy kompost.”opisuje firma Vivo Life.

Teraz wszystkie opakowania firmy Vivo są wykonane w 100% z roślin, zgodnie z zasadą ,,zero waste” oraz certyfikatem ,,home compostable”. Oznacza to, że po zużyciu odżywki, będziemy mogli nawet użyźnić swój ogródek jej opakowaniem. Rozkładać się będzie w ciągu zaledwie 6-12 miesięcy, a wszystkie minerały w nim, zawarte wrócą z powrotem do ziemi, bez żadnych resztek.

 

Firma przestała używać plastikowych opakowań już jakiś czas temu. Jednak w sklepach zdarzają się jeszcze niewielkie ilości starych pojemników, póki się nie wyprzedadzą. Cały proces jest dość skomplikowany i musi trochę potrwać. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie w fabryce produkuje się już wyłącznie produkty z tworzywa kompostowalnego!

👉,,Stworzenie tego rozwiązania nie było łatwe. Zbadaliśmy każdy materiał, który trafia do naszych nowych torebek. Przetestowaliśmy je pod kątem stabilności przy przechowywaniu, transmisji tlenu i integralności strukturalnej podczas transportu. Zmierzyliśmy proces kompostowania i przeprowadziliśmy analizę minerałów na glebach, aby upewnić się, że rozkładają się one bezpiecznie i skutecznie. Znacząco podnieśliśmy koszty produkcji, nie podnosząc cen dla naszych klientów. Dlaczego? Ponieważ naprawdę zależy nam na naszej planecie i chcemy pomóc w tworzeniu przyszłości, w której plastik należy do przeszłości!” – ogłosiła firma Vivo Life.

 

Oprócz nowatorskich, komposotowalnych opakowań, produkty VIVO wyróżniają się również tym, że są:

  • 🌿100% roślinne i wolne od okrucieństwa wobec zwierząt;
  • 🌿stworzone z naturalnych składników;
  • 🌿wolne od dodatków, konserwantów, barwników, wypełniaczy i środków wiążących;
  • 🌿wspierane przez wyniki badań naukowych;
  • 🌿ekologiczne i wegańskie.

 

Ale najlepsze jest to, że odżywki Vivo w nowych kompostowalnych opakowaniach są dostępne u Nas, w Polsce! Dostaniecie je w sklepie SilaRoslin.pl⬅ A dodatkowo, specjalnie dla czytelników mojego bloga, stworzyliśmy hasło rabatowe ADAM10 upoważniające do 10% zniżki na całe zakupy.

Plastik to ogromny problem całego świata i wszyscy powinniśmy robić, co w naszej mocy, aby z nim walczyć. Dlatego to robimy❗

Dla zdrowszej i bardziej zielonej przyszłości naszej planety i nas WSZYSTKICH!🌍

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments