fbpx

Inspirująca opowieść Elianne Speksnijder

Inspirująca opowieść Elianne Speksnijder. 27 letniej modelki, poruszającej się na wózku. Nazwała ją ,,Perfekcyjnie niedoskonała – inspirująca opowieść o samoakceptacji.”
 .
,,Powiedz mi. Czy uważasz, że można być modelką, mając 159 cm wzrostu, a na dodatek poruszać się na wózku inwalidzkim?

 

Nie?
 
Też tak myślałem.
 
Ale to się stało.
 
Jesteśmy wszędzie bombardowani określonym wzorem modelek. Minimum 175 cm wzrostu, europejski rozmiar 34/36 i ładna lub oryginalna twarz. Ale czy to odzwierciedla nasze społeczeństwo?
 
Wcale.
 
Teraz porozmawiajmy o przeciętnych osobach. My, niepełnosprawni jesteśmy zdecydowanie do tyłu. Przynajmniej, podczas budowania swojego poczucia wartości. Jak byłam 15-latką, nie było cienia szansy w modelingu dla dziewczyn na wózku inwalidzkim. Nie czułam się atrakcyjna, ani piękna na czterech kółkach. I nigdy nie przypuszczałam, że będę tą modelką, która chodzi na wybiegach FashionWeek i której proponuje się międzynarodowe kontrakty.
 
I to przy wzroście 1,59m i na wózku inwalidzkim.
 
Niemożliwe? Nie sądzę. Nigdy więcej.
 
Teraz moja misją jest motywowanie i inspirowaniu innych. Chciałabym pokazać światu, że w każdej sytuacji niemożliwe staje się możliwe. Wszystko zaczyna się od wiary w siebie. Zaufaj swoim zdolnościom. Wszystko, co nazywamy ,,inne” w naszym społeczeństwie, jest perfekcyjnie niedoskonałe. To twój znak rozpoznawczy! Ktoś unikalny nie znajduje się w głównym nurcie. Niepowtarzalny, znajduje się wśród wyjątków.
 
Spróbuj.”
Źródło: https://www.boredpanda.com/mission-impossible/
Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
1 rok temu

Inspirująca historia. Warto wierzyć w swoje marzenia i cele, możemy osiągnąć tak wiele kiedy mamy pasję! Super, że to pokazujesz!

www.Pianino.xmc.pl
10 miesięcy temu

Nie chce pod koniec zycia stwierdzic, ze przezylam tylko jego dlugosc. Chce przezyc tez pelna jego szerokosc. – Diane Ackerman