fbpx

Inspirująca opowieść Elianne Speksnijder

Inspirująca opowieść Elianne Speksnijder. 27 letniej modelki, poruszającej się na wózku. Nazwała ją ,,Perfekcyjnie niedoskonała – inspirująca opowieść o samoakceptacji.”
 .
,,Powiedz mi. Czy uważasz, że można być modelką, mając 159 cm wzrostu, a na dodatek poruszać się na wózku inwalidzkim?

 

Nie?
 
Też tak myślałem.
 
Ale to się stało.
 
Jesteśmy wszędzie bombardowani określonym wzorem modelek. Minimum 175 cm wzrostu, europejski rozmiar 34/36 i ładna lub oryginalna twarz. Ale czy to odzwierciedla nasze społeczeństwo?
 
Wcale.
 
Teraz porozmawiajmy o przeciętnych osobach. My, niepełnosprawni jesteśmy zdecydowanie do tyłu. Przynajmniej, podczas budowania swojego poczucia wartości. Jak byłam 15-latką, nie było cienia szansy w modelingu dla dziewczyn na wózku inwalidzkim. Nie czułam się atrakcyjna, ani piękna na czterech kółkach. I nigdy nie przypuszczałam, że będę tą modelką, która chodzi na wybiegach FashionWeek i której proponuje się międzynarodowe kontrakty.
 
I to przy wzroście 1,59m i na wózku inwalidzkim.
 
Niemożliwe? Nie sądzę. Nigdy więcej.
 
Teraz moja misją jest motywowanie i inspirowaniu innych. Chciałabym pokazać światu, że w każdej sytuacji niemożliwe staje się możliwe. Wszystko zaczyna się od wiary w siebie. Zaufaj swoim zdolnościom. Wszystko, co nazywamy ,,inne” w naszym społeczeństwie, jest perfekcyjnie niedoskonałe. To twój znak rozpoznawczy! Ktoś unikalny nie znajduje się w głównym nurcie. Niepowtarzalny, znajduje się wśród wyjątków.
 
Spróbuj.”
Źródło: https://www.boredpanda.com/mission-impossible/
Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
Blog Ozonee
3 lat temu

Inspirująca historia. Warto wierzyć w swoje marzenia i cele, możemy osiągnąć tak wiele kiedy mamy pasję! Super, że to pokazujesz!

www.Pianino.xmc.pl
3 lat temu

Nie chce pod koniec zycia stwierdzic, ze przezylam tylko jego dlugosc. Chce przezyc tez pelna jego szerokosc. – Diane Ackerman