fbpx

Zabił go jeleń, do którego strzelił dzień wcześniej

Mark David Hillsboro, myśliwy z Oregonu został zabity przez jelenia. Mężczyzna strzelił do niego i zranił. Dzień później zwierzę go zaatakowało i przebiło mu porożem szyję.

Incydent miał miejsce w Parku Narodowym Yellowstone. 66-letni myśliwy strzelił z łuku do jelenia. Było to podczas późnego, wieczornego polowania na prywatnej ziemi niedaleko Tillamook. Jednak z racji pory mężczyzna nie był już w stanie zlokalizować swojego celu i wrócił do domu. Pojawił się tam ponownie następnego dnia, rano około 9:15. Znalazł ranne zwierzę i próbował je dobić kolejną strzałą, jednak go zaatakowało i przebiło mu porożem szyję.

Właściciel ziemi próbował pomóc Davidowi. Jednak podniósł on śmiertelne obrażenia, w wyniku których zmarł.”powiedziała policja. Po tym incydencie, znaleziono jelenia i zabito go. Po śledztwie w sprawie śmiertelnego wypadku, mięso zwierzęcia zostało przekazane do więzienia hrabstwa Tillamook.

 

Park Narodowy Yellowstone ostrzegł odwiedzających, aby uważali na szczególnie wrażliwe jelenie w okresie godowym. Trwa on od początku września do połowy października. W tym czasie samce łosi są podatne na starcia ze sobą na rogi, próbując zaimponować potencjalnym partnerkom.

OSTRZEŻENIE: W Parku Narodowym Yellowstone zaczęła się rykowisko jeleni. W tym czasie mogą być szczególnie groźne. Jesteś odpowiedzialny za swoje własne bezpieczeństwo!” – napisano na oficjalnym profilu Parku Narodowego Yellowstone.

Źródło: https://scallywagandvagabond.com

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Łoś to nie jeleń

Marian
Marian
1 rok temu

😪