fbpx

Pierwsza gmina zakazuje reklam mięsa!

Reklamy produktów mięsnych wkrótce nie będą już dozwolone na ulicach Haarlemu, w Holandii. Jest to pierwsza gmina na świecie, która wprowadziła taki zakaz. Został on przegłosowany pod koniec roku 2022 przez regionalny parlament. Inicjatorem były Partia Pracy (PvdA) oraz Zieloni (GroenLinks).

 

Są już miasta takie jak Amsterdam, Haga i Lejda, które zakazały reklam produktów wykorzystujących paliwa kopalne, podróże lotnicze, czy samochody benzynowe. Taki sam wniosek powstał w Haarlemie, ale poszli oni o krok dalej i dodali zakaz reklam produktów mięsnych.

 

„Sam pomysł to nic wyjątkowego, ponieważ wnioski mające na celu zakaz reklamowania podróży lotniczych i paliw kopalnych w miejscach publicznych były już składane i przyjmowane w innych miastach. Ja tylko dodałam do niego słowa „oraz produkty z bioprzemysłu”. W końcu produkcja mięsa i nabiału odpowiada za 12,5% światowej emisji Co2.”wyjaśnia jedna z inicjatorek Ziggy Klazes, członkini rady GroenLinks.

Traktujemy to bardzo poważnie. Produkcja mięsa jest nieekologiczna i bardzo szkodliwa dla klimatu. Chcemy robić co w naszej lokalnej mocy, by nie kusić ludzi do dokonywania wyborów, które są złe dla środowiska.”. mówi Klazes w innym wywiadzie.

 

Pełne skutki zakazu będą widoczne dopiero w 2024 roku. Ma to związek z obowiązującymi jeszcze umowami z operatorami przystanków autobusowych i ekranów w przestrzeni publicznej.

 

Źródło: www.rtlnieuws.nl

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments