fbpx

Największa tajemnica ogromnych łap i rozbudowania odstającej partii – Metoda MUTANTA, Richa Piany.

33f5f10500000578-3579809-image-a-38_1462734984942

Rich Piana, to jeden z największych i najbardziej znanych mutantów w świecie kulturystyki. Słynie z jednych z największych ramion na ziemi, oraz niekonwencjonalnych planów treningowych, jak i żywieniowych. Jak sam mówi, jeśli czegoś naprawdę chcemy, musimy zrobić dosłownie wszystko, aby to osiągnąć. Oczywiście jest na to wzorowym przykładem. Sam potrafił zjeść aż 12 posiłków dziennie i trenować tą samą partię mięśniową nawet 8 godzin w ciągu jednej doby! Ale dość o nim, bo pewnie większość z Was dobrze zna tego 130 kilogramowego potwora. W tym wpisie poznasz jego niesamowitą metodę na ogromne łapy, zwaną ,,Feeder Workouts”, którą Piana uważa za zdecydowanie najlepszą tajemnicę, którą kiedykolwiek zdradził.

Na wstępie musisz wiedzieć, że program jest bardzo niekonwencjonalny i przeczy niemal wszystkim teoriom, które zapewne są Ci dotychczas znane. Ale dopóki nie wypróbujesz tego na własnej skórze, nie przekonasz się jakie to daje efekty. Wszystko co będzie Ci potrzebne, aby wykonywać program, to dwa hantle (Piana używał 50 funtowych, czyli prawie 23 kilowych).

Do rzeczy! Wszystko to co, musisz zrobić, to każdej nocy, bardzo szybki i niesamowicie intensywny trening, bezpośrednio po nim pozowanie, a później od razu pójść spać! Dokładnie, wygląda to tak, że zawsze przed położeniem się do łóżka, wykonujesz 100 uczciwych, pompujących powtórzeń ,,łamacza czaszki” (,,skull crushers”), leżąc na podłodze – bez pauz, oszukiwania, dość szybkim tempem. Następnie, bez żadnego odpoczynku, wstajesz i robisz 60 młotów,  takim sam sposób – uczciwie, bez oszukiwania, pompując, bez pauz, w miarę szybkim tempem. Potem, nie przerywając wracasz do poprzedniego ćwiczenia, czyli ,,łamacza czaszki”, a gdy je skończysz, od razu zaczynasz młoty i tak w kółko, łącznie 3 obiegi. W sumie 3 serie po 100 ruchów na triceps i 3 po 60 na biceps, non stop!

,,Gwarantuję Ci, że dostaniesz takiej pompy jak nigdy w życiu! Twoje ręce zwiodczeją, a żyły będę się przebijać przez skórę.” Rich Piana.

RPi-autograph-8x10-2104.FA

Rich Piana, robiący młoty.

Następnie, kolejną częścią treningu jest pozowanie, o którym nie możesz zapomnieć! Zwyczajnie idziesz przed lustro i pozujesz, z maksymalnie spompowanymi łapami. Później, żadnego jedzenia, ani niczego innego. Po prostu kładziesz się od razu do łóżka i zasypiasz, nic więcej!

Zastanawiasz się teraz jaki w tym sens? Więc pomyśl logicznie…

O czym śnisz, czy zaśniesz podczas oglądania horroru? Zapewne zdarzyło Ci się to nie raz i miałeś w nocy koszmary.  Dzieje się tak ponieważ przez zaśnięciem, widziałeś straszny film, a ta myśl jest ciągle w Twojej głowie. Nawet gdy już zamknęły Ci się oczy, Twój mózg nadal miał te przerażające obrazy w sobie, stąd właśnie biorą się sny…

Teraz wyobraź sobie, jakie myśli będą w Twojej głowie i o czym będziesz śnił, gdy przed położeniem się do łóżka, poczujesz największą pompę w życiu, a przed lustrem zobaczysz łapy jakich u siebie jeszcze nigdy nie widziałeś!

Pozujesz, widzisz jak Twoje ręce niemal wybuchają, od niesamowitej pompy, ogromnej dawki krwi i tlenu, aż wszystkie żyły wyszły na wierzch i skóra stała się cienka jak papier. Pomyśl jeszcze o tym, że przecież mięśnie rosną, wtedy kiedy odpoczywasz, czyli właśnie podczas snu. Będziesz spać, gdy Twój umysł ciągle będzie mieć przed oczami obraz tego, jak twoje łapy rosną i jakie są wielkie. Czy teraz nabiera to dla Ciebie sensu?

Jest to moc psychologii. Karmisz swoje mięśnie niesamowitą dawką krwi i tlenu, tuż przed pójściem spać, katując je ogromną liczbą powtórzeń. Ale najważniejszą częścią, jest właśnie to co będzie dziać się w Twojej głowie, świadomość Twojego mózgu i kontrolowania snu.

photo

Wyobraź sobie jeszcze jedną, ostatnią rzecz – co stanie się, jeśli będziesz tak robił systematycznie, przez rok, albo przynajmniej miesiąc, lub nawet tydzień, każdej nocy?

Teraz pewnie pomyślałeś sobie ,,Cholera, to niesamowite! Dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałem?”. Widocznie nie miałeś nigdy obsesji jak Rich Piana! Wspominałem już na początku wpisu, że jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, jeśli jest zdeterminowany, by osiągnąć swój cel. Dlatego potrafi jeść po 12 posiłków dziennie, trenować tą samą partię mięśniową 8 godzin na dzień, czy… właśnie każdej nocy, przed pójściem spać zrobić prawie pół tysiąca powtórzeń na łapy.

Pamiętaj, że to sposób, który praktykował Richa na swoje ramiona, ale możesz spróbować analogicznie trenować każde mięśnie. Wybierz partię, na której najbardziej Ci zależy i zmuś swój umysł, aby je powiększył!

To tyle na dziś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, zostaw coś po sobie – daj like, komentarz, albo udostępnij ten post. Motywuje mnie to do częstszego dodawania wpisów. 🙂

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=lYNZwRSbJf0

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Var
Var
4 lat temu

❄️,trenowałem(~2016)tylko jedną strefę ciała dziennie(nogi,brzuszek,góra)z obawy czy wystarczy białka dla większej ilości.kilka razy dziennie po kilka/naście min. co drugi/trzeci dzień;i bywało że dzień trwał 42 h.(48 się nie udało)(„konkurencja nie śpi”) aby zszamać odpowiednie ilości makro(2011?12?9?) i była też dieta bez źródła Wit. C(do 2013?12?)🦋