fbpx

KFC wprowadziło wegańskie kurczaki

Od 10 stycznia Beyond Fried Chicken będzie dostępny w ponad 4000 punktów KFC w całych Stanach Zjednoczonych. Sieć fast foodów połączyła siły z wegańską marką mięsną Beyond Meat z Kalifornii, aby stworzyć kurczaka bezmięsnego, po raz pierwszy przetestowanego w sierpniu 2019 r. w Atlancie.

W lutym 2020 r. KFC rozszerzyło swoją testy Beyond Fried Chicken do ponad 70 lokalizacji w Charlotte, Nashville i okolicach. W tym samym miesiącu Beyond Meat ogłosiło globalne partnerstwo z Yum!, Taco Bell i Pizza Hut — aby pomóc sieciom zwiększyć ich ofertę roślinną.

Klienci mogą zamówić Beyond Fried Chicken w sosie Honey BBQ, Buffalo lub Nashville Hot. Wstępna próba wegańskiego kurczaka w KFC zakończyła się sukcesem. Firma sprzedała wszystkie w mniej niż pięć godzin. Kolejka była tak długa, że otaczała budynek restauracji dwukrotnie i trzeba było w niej czekać 2 godziny.

Sukces testu skłonił KFC i Beyond Meat do udoskonalenia receptury. Według komunikatu prasowego kurczak bezmięsny naśladuje „kurczaka z włóknami”. Ethan Brown, dyrektor generalny i założyciel Beyond Meat, powiedział, że nowy przepis „smakuje i rozrywa się jak pierś kurczaka”.

Ikoniczny smak Kentucky Fried Chicken to taki, który nigdy nie został powtórzony, pomimo wielu imitacji – aż do teraz.”powiedział Andrea Zahumensky, dyrektor ds. marketingu w KFC.

Źródło: https://www.livekindly.co

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments