Pierwsza na świecie restauracja z ludzkim mięsem

never fade.

Uwaga! Nie bierz tego całkiem na serio. Dzień po opublikowaniu mojego wpisu, pojawiła się nowa informacja, która podaje, że to nieprawda. Źródła dodałem poniżej.

 

W Tokio, największym mieście i stolicy Japonii, powstała pierwsza na świecie restauracja, która legalnie będzie sprzedawać mięso z ludzi. Nazywa się ,,The Resoto ototo no shoku ryohin”, co można przetłumaczyć na ,,Jadalny brat”.

 

W Japonii jedzą już dosłownie wszystko. W 2014 r. zatwierdzono ustawę, która zezwala na spożycie ludzkiego mięsa, pod odpowiednimi warunkami, jak np. pochodzenie. Oczywiście jest to co najmniej wątpliwe, aby zezwolono na to w krajach europejskich. Tutaj większość wszstkożerców nie dopuszcza  myśli zjedzenia psa, a co dopiero np. sąsiada.

 

 

Niektórzy są obrzydzeni, inni przyjeżdżają z innych krajów, aby spróbować. Podobno pierwszym klientem był turysta z Argentyny. Jednak ciekawscy i ,,odważni’ muszą się liczyć z niemałą ceną. Za mięso człowieka trzeba sporo zapłacić. W menu restauracji ceny dań wahają się od 100 do aż 1000 euro.

 

Pojawia się jednak pytanie – skąd pozyskują mięso? Otóż Japończycy przed śmiercią mogą zgodzić się na sprzedanie swojego ciała do restauracji. Ale to nie wszystko, tylko umierający młodo i przestrzegający specjalnej diety mogą podpisać umowę. Ich rodzina, bo przecież już nie oni sami, może za to dostać około 30 000 euro.

 

PS: Fotka nie pochodzi z restauracji, tylko z niemieckiego sklepu i nie jest to prawdziwa stopa. Użyłem jej, bo jest adekwatna do wpisu i wręcz zabawna, a nie chciałem zamieszczać czegoś obrzydliwego.