fbpx

5 MEDYCZNYCH OSZUSTW, W KTÓRE PRAWDOPODOBNIE WIERZYSZ – Dr. Sameer Ather.

sunday-1

Zdrowie dla każdego z nas jest jednym z najcenniejszych życzeń. Gdyby dało się je zapakować w formie pigułki, na pewno ogromna część społeczeństwa, oddałaby za nią nawet cały swój majątek. Pozyskujemy informację między innymi od lekarzy, czy mediów, skąd jesteśmy przekonani, że np. musimy brać te leki, czy iść na taką kurację. Ale co jeśli te źródła zostały skorumpowane i wprowadzą nas w błąd, aby na nas zarobić? 

Dziś postanowiłem udowodnić tą tezę i opisać medyczne oszustwa, o których opowiada Dr. Sameer Ather – doktor medycyny, nauk humanistycznych, kardiolog i naukowiec z Birmigham, Alabama, założyciel i prezes XpertDox. To co przeczytasz na pewno nie spodoba się komukolwiek, kto zarabia w jakiś sposób medycynie.

1. Jakiekolwiek ,,Naukowo Przebadane” kuracje odchudzające.

Prawda jest taka, że od dawna wiemy jak zrzucić wagę. Regularne ćwiczenia i dokładna dieta są wystarczające w większości przypadków. Jest wiele rodzajów sylwetek, więc utrata wagi do momentu, w którym wyglądasz jak niedożywiona modelka z wybiegu może nie być dla Ciebie, bez względu jak bardzo się starasz.

Jednakże, utrata kilogramów w zdrowy sposób (poprzez zmianę sposobu odżywiana się i regularne treningi przez dłuższy okres czasu) może być długim i trudnym procesem, a wiele ludzi szuka doraźnych rozwiązań na ich problemy.

Wiele produktów odchudzających zawiera znak (przypis), który sprawdzają nieliczni. Jeśli testy medyczne są w ogóle wykonywane w procesie ich produkcji, liczba przebadanych osób ledwo klasyfikuje się jako wielkość próby. Ale jest wystarczająca, aby przykleić naklejkę na produkt.

2.Leki na grypę, które faktycznie leczą

Pewnie znasz takie powiedzenie ,,Nieleczony katar trwa tydzień, a leczony 7 dni“. To zaskakujące, że ktokolwiek jeszcze wierzy, że leki na przeziębienie w ogóle działają. Ktokolwiek, kto miał kiedyś grypę wie, że aby pozbyć się objawów potrzeba przynajmniej kilku dni, nawet jeśli bierze leki.

Prawda jest taka, że tu właściwie nie leki na grypę działają. W najlepszym wypadku, leki te tylko łagodzą objawy, ale nie robią właściwie nic, co miałoby walczyć z właściwym wirusem. Następnym razem, decydując się na zakup tabletek , które reklamowane są, jako skuteczne na przeziębienie, sprawdź ich skład. Zauważysz, że jest taki sam, jak skład w popularnych leków przeciwbólowych lub leków przeciwzapalnych.

Powodem, dla którego te  środki oznaczone są jako leki na grypę jest to, aby zwiększyć ich cenę. Sprawia to, że kupujący mają wrażenie, że będą one bardziej skuteczne od innych leków na grypę i przez to są w stanie zapłacić za nie więcej.

3.Wskaźnik zachorowalności na nowotwory dramatycznie wzrósł w ciągu ostatniej dekady.

Myślimy, że liczby nie kłamią. Patrząc na statystyki, wydawałoby się że ma miejsce prawdziwa epidemia raka. Podczas gdy liczby mogą, ale wcale nie muszą być prawdziwe. Historia krążąca wokół tego jest lekko mówiąc – mocno przesadzona.

W rzeczywistości, było kilka znaczących zmian w sposobie naszego życia w ciągu ostatnich 10-ciu lat. Ludzie wykazują tendencję do dłuższego życia. Odkąd ryzyko nowotworu wzrasta z wiekiem, statystycznie więcej ludzi może spodziewać się, że w starszym wieku jakaś forma nowotworu się u nich rozwinie.

Po drugie, ludzie są o wiele bardziej świadomi, jak wygląda choroba nowotworowa, a medycyna jest w stanie lepiej ją rozpoznawać. Nie żyjemy już w czasach, kiedy ludzie myśleli, że ,,złapanie oka diabła” może nas zabić. Teraz możemy lepiej zidentyfikować przyczyny, które mają wpływ na chorobę i śmierć, podnosząc wskaźnik wykrywania nowotworu.

Dlaczego więc opowieści o wzroście zachorowalności na raka są tak popularne? Wszystko sprowadza się do pieniędzy. Im wszystko wydaje się groźniejsze, tym więcej funduszy otrzymają pracownicy naukowi.

4.Testowanie na zwierzętach, jako Dobry Sposób Mierzenia Efektywności Leków.

Rezultaty testowania na zwierzętach, mają bardzo ograniczone zastosowanie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i skuteczność u ludzi. Myszy są zwykle preferowane, ponieważ dzielą z nami pewne podobieństwa genetyczne, ale prawda jest taka, że te podobieństwa nie są wystarczające, by zagwarantować medyczne porównanie.

Zawodność testowania na zwierzętach jest niestety często ignorowana. Leki i terapie , które były użyte jedynie na zwierzętach są sprzedawane jako środki, których skuteczność udowodniona jest medycznie. Ale czy tak jest na prawdę?

5.,,Uzdrawianie rozmową” jest Skutecznym Sposobem w Walce z Traumą.

Wszyscy psychologowie  nigdy nie przestają wychwalać zalet rozmów o traumatycznych doświadczeniach,  jeśli chodzi o depresję, lęki i inne choroby psychologiczne w dzisiejszych czasach. Ale zeznania pacjentów wydają się podważać tą ocenę. W pewnych przypadkach, ,,uzdrawianie rozmową” może właściwie przynieść więcej szkody niż pożytku. Pewni specjaliści są tak zdesperowani, by udowodnić skuteczność tej metody, że przekonują pacjentów, że posiadają głęboko ukryte problemy, o których nie wiedzą, co nie jest dowodem.

I niestety działanie większości antydepresantów, zostało również udowodnione, jako nieskuteczne, co oznacza, że powinno się wykonywać więcej badań na terapiach, które działają, niż próbowanie udowodnić starym metodom, że mają w ogóle jakąkolwiek wartość.

brain-inside-cage-24076785

Często słyszymy powiedzenie ,,Przed nauką jeszcze długa droga“, ale rzadko używane jest jeśli chodzi o etykę i wiarygodność. To prawda, że społeczność naukowa wciąż ma wiele do zaoferowania. Ale zamiast patrzeć w przód na kolejne wielkie odkrycia, powinni popatrzeć w przeszłość  i przeanalizować niedocenione rzeczy – dla zdrowia nas wszystkich.

,,Kontrola umysłów odbywa się zawsze przez masowe powtarzanie bzdur, zarówno przez naukowe ośrodki opiniotwórcze jak i przez media. Po jakimś czasie wymyślone brednie, lub dane z powietrza, stają się obowiązująca prawdą, świętością na której bazują cywilizacje. Kontrola nauki jest prosta. Usuwa się z renomowanych uczelni wszystkich niepoprawnych politycznie naukowców. Później nauczyciele na uniwersytetach i szkołach powtarzają tylko poprawną politycznie informacje, jako udowodniony naukowo fakt, i tak brednie na których wąskie grupy interesów zbijają niewyobrażalne fortuny, stają się wiedzą tłumów.” – Paweł Szydłowski, właściciel kliniki dietetycznej we Wrocławiu, w której pacjenci otrzymują porady oparte na zasadach znanych przez tysiąclecia, a dzisiaj zapomnianych.

Czy teraz zaczynasz lepiej rozumieć, że w rzeczywistości stan zdrowia fizycznego i psychicznego utrzymuje się poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia? Podaj wpis dalej, dla świadomości, a w konsekwencji zdrowia nas wszystkich. 🙂

Źródło: http://wakeup-world.com/2016/08/10/5-medical-hoaxes-you-probably-believe-are-true/

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments