fbpx

Nowa Coca-Cola Plus – ,,Nie jest napojem szkodliwym”?

never fade(1).1

Coca-Cola stworzyła produkt o nazwie Coca-Cola Plus, który zdaniem firmy nie jest napojem szkodliwym. Nawet wręcz przeciwnie, producent zapewnia, że pozytywnie wpłynie na pracę naszych organizmów.

Nowa Coca-Cola nie zawiera cukru, lecz dekstrynę (produkt hydrolizy skrobi), ma 0kcal i zostało do niej dodane 5g błonnika. Właśnie dzięki tej nowości, czyli dodatku błonnika, według producenta, wchłanianie tłuszczu ze spożywanych potraw ma zostać ograniczone.

Fakt, błonnik pokarmowy może zmniejszyć wchłanianie tłuszczu, a nawet odpowiada za sytość. Teoretycznie dzięki jemu dostarczaniu, mamy mniejszy apetyt, jednak nie wiem, czy można przypisać te cechy nowej Coca-Coli. Pamiętajmy, że zawiera ona także słodziki, a mają one działanie przeciwne i zwiększą nasz apetyt. Badania pokazują, że po wypiciu napoju bezkalorycznego, jemy więcej, niż po wypiciu wody lub tradycyjnego napoju. Dlatego należałoby zrobić kolejne badania, które pokażą jak reagujemy na napój z dodatkiem zarówno błonnika, jak i słodzików.

coca-cola-plus-japan

Prezes i dyrektor generalny Coca-Coli, James Quincy powiedział także, że firma chce wzbogacić swoje napoje o dodatkowe wartości (brzmi jakby Cola obecnie miała w sobie jakieś wartości :D). Stąd wprowadzenie do nich błonnika. Coca-Cola Plus jest promowana jako napój poprawiający stan zdrowia. Dziwne więc, że producent nie zaleca spożywania więcej niż jedną butelkę dziennie…

Na myśl gdy zobaczyłem nowy ,,hit” przyszło mi jedno, kolejny tak zwany ,,chwyt marketingowy”. Choć może przejście ze zwykłej Coca-Coli 0, na Coca-Colę Plus, miałaby swój plus? Nawet taka nieświadoma i pozornie naiwna zmiana konsumentów, mogłaby pomóc w dostarczeniu większej ilości błonnika. W końcu badania pokazują, że aż 97% Amerykanów brakuje błonnika w diecie, a pozostałe 3% dostarcza tylko jego minimalną rekomendowaną ilość. Jednak oczywiście nikogo nie zachęcam do picia jakichkolwiek napoi, nawet z błonnikiem. O wiele korzystniej jest zwyczajnie jeść rośliny, które są źródłem błonnika pokarmowego, więc na przykład wypić smoothie, zamiast Coli.

 

Produkt jest już dostępny od 27 marca tego roku, w sklepach w Japonii i na razie wyłącznie tam. Jednak jeśli napój przyjmie się tam, pewnie niebawem możemy się go spodziewać także na europejskich półkach.

http://www.coca-colacompany.com/content/dam/journey/us/en/private/2017/02/cokeplus604.rendition.598.336.png

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments