fbpx

Synsepal słodki – ,,magiczny owoc”, który może zmienić świat.

never fade.1

Synsepal słodki to krzew, dający małe, czerwone owoce, podobne do jagód lub owoców dzikiej róży. To właśnie one maja w sobie niezwykłe właściwości. Zawierają bowiem mirakulinę, dzięki której nazywane są także ,,cudownymi owocami”.

Mirakulina to białko, które ma zdolność do zmiany odczuwanego smaku z kwaśnego na słodki. Efekt związany jest z wpływem na receptory smaku. W skrócie, smak gorzki i kwaśny zostają zablokowane, a działanie może utrzymywać się do około 1 godziny od zjedzenia owoców synsepalu. Przez ten czas, dosłownie wszystko smakuje słodko, przyjemnie, inaczej niż zwykle. Grejpfrut nie pozostawia goryczy, ostre sosy nie palą podniebienia, a nawet alkohol można pić jak soczek i zapomnieć o ,,zapojce”.

http://8.allegroimg.com/s400/01168b/9ac22f2a4f8692552c10e25d7dd8

Ale to dopiero początek zalet. Niedługo ten owoc może dosłownie zmienić świat. Naukowcy pracują nad modyfikacjami genetycznymi, aby dzięki mirakulinie polepszyć smak, na przykład warzyw na słodsze i bardziej przyjemne. Dostępność i wykorzystanie synsepalu byłoby świetną wiadomością dla wszystkich, szczególnie dla osób, które mają problem z nadwagą, tych którzy zwyczajnie dbają o sylwetkę, albo dla rodziców, których dzieci nie chcą jeść zdrowych produktów. Dzięki ,,cudownym owocom” moglibyśmy oszukać swoje kubki smakowe i pożegnać się raz na zawsze śmieciowym jedzeniem.

http://www.fitnesspulse.gr/portal/wp-content/uploads/2015/12/kidsdontdiet.jpg

Synsepal może już niebawem będzie wykorzystywany także w medycynie. Pierwsze badania potwierdziły jego pozytywne działanie. Dzięki niemu, ludzie chorzy będą mogli zapomnieć o nieprzyjemnym smaku lekarstw, a osoby z cukrzycą nadal będą się cieszyć słodkim smakiem, bez przyjmowania cukru.

Jak widać, owoce synsepalu słodkiego mają niesamowite właściwości. Miejmy nadzieję, że już niedługo usłyszymy o nim więcej i będzie on bardziej dostępny. Niestety obecnie, ze względu na występowanie i trwałość,  nie kupimy go w Polsce. Pozostają nam jedynie tabletki zawierające sproszkowany owoc.

http://www.gizmaniak.pl/wp-content/uploads/s/gizmaniak/55/gizmaniak_55334_500x500_0_0.jpg

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments