fbpx

Rolling – czy warto stosować? Jakie daje efekty?

11692668_1636236923283732_1239681677284432128_n

Rolling, brzmi modnie prawda? Trening z użyciem rollera staje się coraz bardziej popularny w świecie fitnessu. Można śmiało powiedzieć, że nie jest to kolejny „pseudo” wymysł na chwilę, lecz naprawdę bardzo przydatna i istotna rzecz w przygotowaniu do treningu, regeneracji po treningu, a nawet dla samego nawadniania i „prasowania” powięzi.

Jeżeli chodzi  podejście moje, oraz moich fizjoterapeutów HumanTherapy do rollowania, jesteśmy jak najbardziej na TAK! Dzięki regularnemu stosowaniu rollera nasz organizm szybciej się zregeneruje, a nawet będzie zapobiegał kontuzjom ponieważ automasaż przy pomocy rollera zapewni naszym mięśniom i powięziom lepsze ukrwienie, elastyczność i nawodnienie.

Wielu z Nas po treningu czuje zmęczenie mięśni do tego stopnia, że ucieka z Nas cała energia. Zastosowanie właśnie wałka do automasażu, zapobiegnie temu zmęczeniu oraz narażeniu na przeciążenia różnych grup mięśniowych.

Kto może go stosować?

W zasadzie WSZYSCY! Masaż mięśni i powięzi z wykorzystaniem rollera, regularnie stosują profesjonalni sportowcy. Nie oznacza to jednak, że aby go stosować, potrzeba „żelaznej” kondycji i supersilnych mięśni. Tego typu trening poleca się ludziom w każdym wieku i o różnym poziomie sportowego przygotowania.

Jak go używać ?

Sekret rollowania polega na obciążeniu wybranej partii mięśniowej ciężarem własnego ciała na wałku i przerolowaniu jej na całej długości pasma. Im mocniej obciążymy wałek, tym bardziej intensywne jest masowanie. Każdy z nas decyduje sam na których obszarach ciała chce się skupić. Regularne używanie wałka daje naprawdę bardzo duże efekty!

gfd

Zdjęcie z filmiku, na którym rollowałem swoje plecy – https://www.facebook.com/Kuncicki/videos

 

Wpis utworzony we współpracy z moimi fizjoterapeutami z HumanTherapy (http://humantherapy.com.pl/). Jeśli chcecie takich więcej, lajkujcie i przekazujcie dalej. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało zadawajcie je w komentarzach! 🙂

physioroll-1-1117x480

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments