fbpx

Muhammad Ali i Kimbo Slice – smutna wiadomość dla fanów

360full-tile..

Ostatnio miłośników męskich sportów doszły przykre wieści. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że zmarł Muhammad Ali, a już wczoraj ten sam los spotkał Kimbo Slice. To smutne, gdy odchodzą tak inspirujące i motywujące osoby.

Muhammad Ali zmarł w wieku 74 lat – 3 czerwca 2016 roku, w wyniku wstrząsu septycznego, po powikłaniach układu oddechowego, po pięciodniowym pobycie w szpitalu w Arizonie. Ali od lat zmagał się z chorobą Parkinsona. Była ona wywołana w dużej mierze jego wieloletnią karierą bokserską oraz jego specyficznym stylem walki, który polegał na trzymaniu niskiej gardy, przez co zachęcał przeciwnika do uderzeń.  Amerykanin trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, tocząc legendarne boje, które na stałe wpisały się do historii pięściarstwa. Dla mnie był on niesamowicie inspirującą postacią, a jego wypowiedzi są dla mnie ogromną motywacją. Często słucham jego wywiadów, ćwicząc na siłowni, co umacnia mnie w treningach.

FILE--Spray flies from the head of challenger Joe Frazier as heavyweight champion Muhammad Ali connects with a right in the ninth round of their title fight in Manila, Philippines, October 1, 1975. Ali won the fight on a decision to retain the title. Frazier was arrested for drunken driving early Tuesday morning, April 7, 1998, after being pulled over for driving erratically down a North Philadelphia street. The ex-boxer, who also runs Joe Frazier's Gym in Philadelphia, was later taken to Thomas Jefferson University Hospital after complaining of problems related to his high-blood pressure, authorities said. (AP Photo/Mitsunori Chigita)

Oto kilka moich ulubionych cytatów Aliego, które najbardziej utkwiły mi w pamięci:

,,Nie poddawaj się. Znieś cierpienie dzisiaj i żyj do końca życia jako mistrz.”

,,Ten, kto nie jest wystarczająco odważny, by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.”

,,To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę.

A poniżej, jeden z moich ulubionych filmików o Alim. Jego pewność siebie, którą świetnie tu widać i słychać wręcz przyprawia mnie o dreszcze za każdym razem, gdy to oglądam. To dla mnie zawsze ogromna dawka motywacji.

Kimbo Slice natomiast odszedł 06.06.2016 roku, mając zaledwie 42 lata. Zawodnik zmarł na atak serca, mimo natychmiastowej reanimacji. Slice mimo dużej kariery w MMA (6 zwycięstw na 8 walk), oraz boksie (7 zwycięstw na 7 walk), swoją sławę zawdzięczał również walkom ulicznym, których nagrania można było zobaczyć w internecie. Kiedyś często oglądałem nielegalne walki niepokonanego Kimbo, przed treningiem, żeby nabrać agresywnego nastawiania i zmotywować się do ostrego treningu. Oprócz niesamowitych umiejętności i determinacji, wyróżniał się również świetną sylwetką.

kimbo-slice-srodek-003

R.I.P

Muhammad Ali & Kimbo Slice

 

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Laurinda
7 lat temu

Aw, this was a very good post. Taking a few minutes and actual effort to
generate a superb article… but what can I say… I hesitate a lot and never seem to get nearly anything done.