Co gęsi mogą mieć wspólnego z ćwiczeniami i motywacją? Czego możesz nauczyć się od tych zwierząt?

http://i1.wp.com/www.fitbeatz.com/wp-content/uploads/2014/07/arnold-schwarzeneggers-mammoth-chest-and-back-workout_graphics_arnold-series-1.jpg?fit=450%2C300


Chciałbym podzielić się z tobą czymś, co na pewno da Ci mocno do myślenia i pomoże osiągnąć to czego chcesz, nie tylko na siłowni.


Na pewno nie raz zwróciłeś uwagę, że gęsi zawsze latają w kluczach i do tego niemal przez cały czas gęgają. Czy wiesz jednak dlaczego?

 

Za każdym razem, gdy ptak uderza skrzydłami, zwiększa on siłę nośną skrzydeł ptaka lecącego zaraz za nim. Tworzy w ten sposób korytarz powietrzny dla ptaków lecących za nią. W ten sposób lecąc kluczem stado zwiększa zasięg lotu o 71 procent! Gdy gęś prowadząca zmęczy się, przesuwa się w głąb klucza. Wówczas inna gęś zajmuje jej pozycję.

 

Czasami zdarza się tak, że jakaś gęś odłącza się od stada, czuje jednak wtedy jak trudno jest jej lecieć samotnie i szybko powraca do klucza, aby doświadczyć siły wznoszenia się w stadzie.

http://belsat.eu/wp-content/uploads/2016/02/gusi.jpg?1463815426
Podczas treningów sytuacja wygląda bardzo podobnie. Nie zawsze mamy ochotę aby pójść na trening, albo nie dajemy z siebie tyle ile byśmy mogli. Wtedy wystarczy pójść za przykładem tych mądrych ptaków i to, co możesz zrobić to dołączyć do ludzi, którzy zmierzają w tym samym kierunku co Ty!


Zobacz, że jeżeli nawet nie masz ochoty na trening, ale już umówiłeś się z kimś na wspólne ćwiczenia, to pójdziesz poćwiczyć choćby nie wiem co – ,,No przecież nie wystawię g
o w ostatnie chwili.”.


Zauważ, że wsparcie innych o
sób daję Ci nie tylko motywację, ale również ich wiedzę i doświadczenie. To dopiero jest wartość dodana!


Tak samo jak gęsi lecące w stadzie, gęgają zachęcając inne do wytrwałego lotu, tak samo twój partner treningowy lub grupa, motywuję Cię i wspiera w dalszym wysiłku.


Jeżeli więc miałeś do tej pory problem, aby się zmotywować lub nie wiedziałeś jak zacząć ćwiczyć skorzystaj z tych mądrości gęsi i znajdź kogoś, kto zacznie ćwiczyć razem z Tobą. Twoje szanse na sukces wzrosną wtedy diametralnie!

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points


Jeden komentarz w “Co gęsi mogą mieć wspólnego z ćwiczeniami i motywacją? Czego możesz nauczyć się od tych zwierząt?”

  1. Ludzie, którymi się otaczasz mają na Ciebie ogromny wpływ nawet jeśli pozornie tego nie odczuwamy.

    Świetny blog, popieram szanowanie zwierząt i nietorturowanie ich. Niestety ciężko, mi przetrwać na diecie wegańskiej ponieważ fatalnie trawie białka roślinne( fasola, bób, ciecierzyca etc)

    Zapraszam też na mojego męskiego, modowego bloga
    Christopher

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *