fbpx

Co gęsi mogą mieć wspólnego z ćwiczeniami i motywacją? Czego możesz nauczyć się od tych zwierząt?

http://i1.wp.com/www.fitbeatz.com/wp-content/uploads/2014/07/arnold-schwarzeneggers-mammoth-chest-and-back-workout_graphics_arnold-series-1.jpg?fit=450%2C300


Chciałbym podzielić się z tobą czymś, co na pewno da Ci mocno do myślenia i pomoże osiągnąć to czego chcesz, nie tylko na siłowni.


Na pewno nie raz zwróciłeś uwagę, że gęsi zawsze latają w kluczach i do tego niemal przez cały czas gęgają. Czy wiesz jednak dlaczego?

 

Za każdym razem, gdy ptak uderza skrzydłami, zwiększa on siłę nośną skrzydeł ptaka lecącego zaraz za nim. Tworzy w ten sposób korytarz powietrzny dla ptaków lecących za nią. W ten sposób lecąc kluczem stado zwiększa zasięg lotu o 71 procent! Gdy gęś prowadząca zmęczy się, przesuwa się w głąb klucza. Wówczas inna gęś zajmuje jej pozycję.

 

Czasami zdarza się tak, że jakaś gęś odłącza się od stada, czuje jednak wtedy jak trudno jest jej lecieć samotnie i szybko powraca do klucza, aby doświadczyć siły wznoszenia się w stadzie.

http://belsat.eu/wp-content/uploads/2016/02/gusi.jpg?1463815426
Podczas treningów sytuacja wygląda bardzo podobnie. Nie zawsze mamy ochotę aby pójść na trening, albo nie dajemy z siebie tyle ile byśmy mogli. Wtedy wystarczy pójść za przykładem tych mądrych ptaków i to, co możesz zrobić to dołączyć do ludzi, którzy zmierzają w tym samym kierunku co Ty!


Zobacz, że jeżeli nawet nie masz ochoty na trening, ale już umówiłeś się z kimś na wspólne ćwiczenia, to pójdziesz poćwiczyć choćby nie wiem co – ,,No przecież nie wystawię g
o w ostatnie chwili.”.


Zauważ, że wsparcie innych o
sób daję Ci nie tylko motywację, ale również ich wiedzę i doświadczenie. To dopiero jest wartość dodana!


Tak samo jak gęsi lecące w stadzie, gęgają zachęcając inne do wytrwałego lotu, tak samo twój partner treningowy lub grupa, motywuję Cię i wspiera w dalszym wysiłku.


Jeżeli więc miałeś do tej pory problem, aby się zmotywować lub nie wiedziałeś jak zacząć ćwiczyć skorzystaj z tych mądrości gęsi i znajdź kogoś, kto zacznie ćwiczyć razem z Tobą. Twoje szanse na sukces wzrosną wtedy diametralnie!

Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Christophermakowski
6 lat temu

Ludzie, którymi się otaczasz mają na Ciebie ogromny wpływ nawet jeśli pozornie tego nie odczuwamy.

Świetny blog, popieram szanowanie zwierząt i nietorturowanie ich. Niestety ciężko, mi przetrwać na diecie wegańskiej ponieważ fatalnie trawie białka roślinne( fasola, bób, ciecierzyca etc)

Zapraszam też na mojego męskiego, modowego bloga
Christopher

Ann
Ann
4 lat temu

Świetny artykuł ! Motywacja zewnętrzna jest potężną i bardzo niedocenianą dzisiaj siłą. Ale tu nie chodzi o samo wspieranie się. Każdy jest w czym innym dobry, ma swoje unikalne talenty, wiedzę a także słabości. Działając zespołowo można spotęgować i maksymalnie wyzyskać mocne strony, zaś zminimalizować efekt słabości.
Pozdro dla wszystkich durnych Zosi samosi – sportu, biznesu, rozwoju osobistego itd Obudzicie się po latach jako przegrywy 😀 ale będzie wtedy już za późno :->