fbpx

MLEKO – dlaczego nie warto go pić?

dlaczego-nie-warto-pic_
 
Niestety nie każdy zdaje sobie jeszcze sprawę z tego, że nie ma potrzeby i nie warto pić mleka, ani spożywać wszelkich produktów mlecznych. Wielu ludzi zapomina także, że to obecnie dostępne w sklepach, w rzeczywistości nie ma z tym prawdziwym wiele wspólnego. Dlatego wypunktowałem fakty, mówiące o tym, dlaczego (tak samo jak inne zwierzęta), powinniśmy je pić wyłącznie od własnej matki, w okresie niemowlęcym.

 
 

1) Mleko zawiera kazeinę, która produkuje w organizmie niesłychanie szkodliwą homocysteinę – molekułę zapychającą naczynia krwionośne, co skutkuje większym prawdopodobieństwem, zachorowania na choroby serca.

 
2) Mleko nie należy do dobrych źródeł wapnia, ponieważ jest stworzone do produkcji kopyt i rogów, a nie wzmacniania ludzkich kości. Poza tym, opakowanie sezamków (zaledwie 30g), lub szklanka soku z pomarańczy (250ml), zawiera go tyle samo, co 100ml mleka, a potrzebujemy go zaledwie około 800mg dziennie.
 
 Gut
3) Naukowcy zaobserwowali, że pewne typy nowotworów występują głównie w rejonach i krajach, gdzie spożycie mleka i nabiału jest większe.
 
 
4) Mleko i nabiał to najbardziej ,,śluzotwórcze” produkty na ziemi. Jeśli spożywamy ich dużo, śluz nie jest usuwany, a powstałe złogi blokują naczynia krwionośne, co może powodować anemię.
 
 
5) Mleko krowie, zawiera bardzo duże ilości soli mineralnych w tym fosforu, sodu i wapnia, a za to mało magnezu, co może powodować tworzenie się kamieni nerkowych.
 
 
6) Mleko krowie bardzo często jest odpowiedzialne za alergie, poprzez zawartą w nim beta-laktoglobulinę, powodującą 62-80% uczuleń i kazeinę, która odpowiada za 20-38 % alergii.
 
 
7) Według niektórych badań, mleko, a konkretnie galaktoza, uszkadza soczewki oczu.
 
 
8) Według badań naukowców, około 80% dorosłych ludzi na świecie, źle trawi mleko. Małe dziecko posiada organizm, aby robić to skutecznie, lecz wraz z wiekiem, ta zdolność zanika.
 
 11008781_865609770174592_7194124905090851268_n
 
 
Jak widzicie, jest tego sporo, a to tylko według mnie najważniejsze fakty i skupiłem się wyłącznie na aspekcie zdrowia człowieka. Fakt, że dla krów nie jest to nic przyjemnego, a często wręcz zamienia się to w cierpienie i śmierć, to osobny aspekt. Sam zrezygnowałem z mleka i wszelkiego rodzaju nabiału, właśnie z tego powodu.
 
A czym je zastąpić, jeśli je bardzo lubimy? Oczywiście mlekiem roślinnym – owsianym, orzechowym, ryżowym, itp. Najlepiej zrobić je samemu, bo wtedy będzie zwyczajnie najzdrowsze, najtańsze i najsmaczniejsze! Przygotowanie, wbrew pozorom, jest naprawdę bardzo proste. Myślę, że skoro już jesteś świadom/a, naprawdę warto spróbować!
To już tyle najważniejszych faktów o mleku. Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je w komentarzu. Jeśli Ci się podobało, nie zapomnij zostawić czegoś po sobie!
 
Pragnę poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności.
Podziel się moim wpisem na Facebooku!
0 Points

Powiadom mnie o nowym komentarzu
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
5 lat temu

Ciekawy artykuł, do tego krótki i konkretny! To lubię
Pozdrawiam,
Piotr

Błażej
4 lat temu

Krótko i konkretnie.
Warto by wyjaśnić dlaczego wapń z sezamków jest lepszy od wapnia z mleka, czy to inny wapń? Takie pytanie od razu się pojawia, jak się stawia tezę jw.
Podobnie termin śluzu, można nim straszyć, ale czy to jest termin medyczny? Wiele artykułów traci wiarygodność, jeśli mają pewne twierdzenia nie potwierdzone naukowo/medycznie. Pytanie, czy inne twierdzenia są równie wątpliwe?
Lepiej niepotwierdzone tezy pominąć niż popsuć nimi wartościowy tekst.
Może napiszesz nowy tekst rozszerzony, albo dodasz tu bibliografię.

Poza tym dobra robota 🙂